Nieruchomości Katowice i okolice
Mieszkania, Domy, Lokale, Działki, Biura

  • Schowek
  • Porównaj
  • Kontakt
  • Facebook

  • Google+

Miasto

Dzielnica

Ulica

Powierzchnia

-

Cena

-

Liczba pokoi

Przeznaczenie

Kategoria

ID Oferty

Zdjęcie obiektu Lokalizacja Dzielnica/rejon Pow. [m2] Liczba pokoi Cena [zł] porównaj Szczegóły
Ilość ofert na stronie

<< pierwsza
ostatnia >>
Zdjęcie obiektu Lokalizacja Dzielnica/rejon Pow. [m2] Liczba pokoi Cena [zł] porównaj Szczegóły
Ilość ofert na stronie
<< pierwsza
ostatnia >>

Działki na sprzedaż

Kupno nieruchomości stanowiącej działkę budowlaną wymaga wiedzy na temat jej rodzajów oraz regulacji prawnych dotyczących jej wykorzystania. Wszystkie działki na sprzedaż pomoże odpowiednio wyeksponować portal internetowy www.n.nieruchomosci.pl.

Nie każda od razu pod zabudowę
 
O możliwości i rodzaju zabudowy na działce decyduje jej statut, który można poznać, udając się do urzędu gminy lub miasta. Wówczas istnieje sposobność zorientowania się w warunkach zabudowy na interesującym nas terenie. Kawałek ziemi przeznaczony na inwestycje może mieć status działki: budowlanej, przemysłowej, rekreacyjnej, siedliskowej oraz  gruntów leśnych i rolnych.
Najbardziej atrakcyjna dla inwestorów jest działka budowlana, przeznaczona pod zabudowę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wolno na niej postawić dom jednorodzinny lub nieruchomość pod nieuciążliwą działalność gospodarczą. Do prowadzenia tak zwanej „uciążliwej” firmy lepiej na jej siedzibę wybrać działkę przemysłową (o ile nie przekracza granic posesji).
Na parceli rekreacyjnej, przeznaczonej do wystawienia domku letniskowego, można wybudować dom całoroczny. Jednak wymaga to przekształcenia posiadanego kawałka ziemi pod zabudowę jednorodzinną. Podobnych zabiegów wymaga parcela siedliskowa, która  umożliwia usytuowanie siedliska, czyli budynków gospodarczych będących nieodłącznym elementem gruntów rolnych.
Wiele zachodu i dodatkowych nakładów pieniężnych trzeba włożyć w kupione pole rolne. Polskie prawo przewiduje tak zwane „odrolnienie” działki na potrzeby budowy domu. Jest to łatwiejsze wówczas, gdy pole rolne klasy IV lub V, będące często nieużytkiem, w miejscowym planie zagospodarowania przeznaczone jest pod zabudowę mieszkalną.
Natomiast zakup działki leśnej pod kątem budowy nieruchomości, a nawet domku letniskowego, jest nieopłacalny. Wynika to stąd, że nie wolno samowolnie usuwać z niej żadnych drzew, a ścięcie każdego z nich wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiedniego pozwolenia i poniesienia wysokiej opłaty.

Bogactwo ofert
 
Wszystkie informacje na temat rodzaju działek na sprzedaż, ich lokalizacji, danych technicznych (dojazd, media) można odnaleźć na stronie internetowej www.n.nieruchomosci.pl. Agencje nieruchomości oferują na niej aktualne i atrakcyjne oferty działek budowlanych.Interesuje mnie:
Mieszkania - sprzedaż
Domy - sprzedaż
Działki - sprzedaż
Lokale - sprzedaż
Obiekty - sprzedaż
Mieszkania - wynajem
Domy - wynajem
Działki - wynajem
Lokale - wynajem
Obiekty - wynajem