Nieruchomości Katowice i okolice
Mieszkania, Domy, Lokale, Działki, Biura

  • Schowek
  • Porównaj
  • Kontakt
  • Facebook

  • Google+

Miasto

Dzielnica

Ulica

Powierzchnia

-

Cena

-

Liczba pokoi

Przeznaczenie

Kategoria

ID Oferty

Zdjęcie obiektu Lokalizacja Dzielnica/rejon Pow. [m2] Liczba pokoi Cena [zł] porównaj Szczegóły
Ilość ofert na stronie

<< pierwsza
ostatnia >>
Zdjęcie obiektu Lokalizacja Dzielnica/rejon Pow. [m2] Liczba pokoi Cena [zł] porównaj Szczegóły
Ilość ofert na stronie
<< pierwsza
ostatnia >>

Domy do wynajęcia

Dzisiejsi architekci prześcigają się w projektowaniu domów do wynajęcia form, które zadziwiają swoim wyglądem. 

Wprowadzają oni już w swoje wizje nie tylko element zaskoczenia, ale również, a może przede wszystkim ...zaszokowania. Szokują nas czasem już nie tylko wymyślne kształy budynków, ale też materiały użyte w budowie domów naszych marzeń. Choć w zasadzie cóż nowego jest w domach schowanych pod ziemią lub zawieszonych na drzewie? Dlaczego przystajemy zdumieni nad cylindrycznymi betonowymi kręgami, pływającymi domami-łodziami, domami ze szkła, czy zbudowanymi z tzw. surowców wtórnych? To wszystko już znamy, tylko w innych zastosowaniach. Musimy sobie przyswoić kolejne funkcje różnych materiałów, a przecież dojdą jeszcze zupełnie nowe w niedalekiej przyszłości. I to właśnie jest piękne! Warto czasami zwrócić uwagę na trendy we współczesnej architekturze, aby dostrzec w porę, jakie domy będą w najbliższej przyszłości przeznaczone na sprzedaż lub wynajem.

Na razie jednak jest jeszcze sporo klasyki na naszym rynku nieruchomości. Szczególnie na rynku wtórnym. Tak więc możemy przebierać w budynkach o prostych, surowych bryłach i płaskich dachach, charakterystycznych dla lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku, poprzez domy o formach rozbudowanych, niczym klocki lego, ze spadzistymi dachami, pokrytymi kolorowymi dachówkami i wykuszami, lub oknami dachowymi. Gdzieniegdzie pojawiają się już baterie słoneczne - ważny element dla tych, którzy cenią sobie ekologię i większą niezależność ekonomiczną. Powracają też czasem w projektach nieśmiertelne kolumny, wieńczące główne wejście - jako pozostałość tradycji klasycznego dworku polskiego. Na przełomie XX i XXI w. bryły polskich domów są nadal klasyczne i proste, a głównymi elementami dekoracyjnymi stają się motywy rozwiązania balkonów i tarasów.

Przygotowując dom na sprzedaż lub wynajem, zwróć uwagę na to, w jakim stanie się on znajduje. Ważna jest ogólna dbałość o stan fundamentów, elementów nośnych, kominów, ścian, podłóg, dachu. Ale też bardzo ważny jest rodzaj i trwałość ( jakość )  materiałów użytych do budowy domu, a nawet wyposażenie budynku w konkretne instalacje, poprawiające jego funkcjonalność ( np. system inteligentnego domu ). Wpływ na uzyskaną cenę ma nie tylko kondycja samego lokum, ale także jego otoczenie: ogród - jeżeli istnieje, ścieżki, podjazd, garaż, metody odprowadzania ścieków; słowem - cała infrastruktura zewnętrzna. Sporo elementów do ogarnięcia, ale warto je wziąć pod uwagę, by się dobrze zaprezentować, chcąc uzyskać satysfakcjonującą wartość dodaną  :)Interesuje mnie:
Mieszkania - sprzedaż
Domy - sprzedaż
Działki - sprzedaż
Lokale - sprzedaż
Obiekty - sprzedaż
Mieszkania - wynajem
Domy - wynajem
Działki - wynajem
Lokale - wynajem
Obiekty - wynajem