Nieruchomości Katowice i okolice
Mieszkania, Domy, Lokale, Działki, Biura

  • Schowek
  • Porównaj
  • Kontakt
  • Facebook

  • Google+

Miasto

Dzielnica

Ulica

Powierzchnia

-

Cena

-

Liczba pokoi

Przeznaczenie

Kategoria

ID Oferty

Zdjęcie obiektu Lokalizacja Dzielnica/rejon Pow. [m2] Liczba pokoi Cena [zł] porównaj Szczegóły
Ilość ofert na stronie

<< pierwsza
ostatnia >>
Zdjęcie obiektu Lokalizacja Dzielnica/rejon Pow. [m2] Liczba pokoi Cena [zł] porównaj Szczegóły
Ilość ofert na stronie
<< pierwsza
ostatnia >>
Mieszkania Katowice

Katowice – rynek mieszkań i innych nieruchomości

Dynamiczny rozwój gospodarczy regionu, duża ilość mieszkańców oraz ekspansja firm powodują, że katowicki rynek nieruchomości w śląskim województwie rozkwita. Szeroka oferta mieszkań do kupna (zarówno mieszkania z rynku wtórnego jak i mieszkania w nowych budynkach) oraz mieszkań do wynajęcia sprawia, że wybór wymarzonego lokalu jest łatwy, ale wymaga czasu i analizy. Nasz serwis nieruchomości, dzięki intuicyjnej porównywarce i szerokiej bazie aktualnych ofert (mieszkania na sprzedaż, wynajem, lokale użytkowe i komercyjne) ułatwi wybór!

Mieszkania – Śląsk (Katowice, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Mysłowice

Lokalizacja, standard wykończenia, układ pomieszczeń a nawet dostęp do węzła komunikacyjnego – to wszystko ma wpływ na cenę jak i na popyt na nieruchomość. Przygotowując mieszkanie do sprzedaży, warto zadbać o to, by prezentowało się atrakcyjnie. Niekiedy drobne naprawy i mini remont pozwalają na to, by znacząco podnieść wartość mieszkań w Katowicach. Z kolei szukanie mieszkania do kupna wymaga ostrożności w ocenie i porównywaniu ofert między sobą. Nawet pozornie podobne do siebie mieszkania, ale zlokalizowane w różnych dzielnicach Katowic (czy miejscowościach Śląska)mogą znacznie różnić się ceną.

Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – gdzie i jak szukać?

Tanie mieszkania do wynajęcia w Katowicach najczęściej zlokalizowane będą w mniej atrakcyjnych dzielnicach miasta (Załęże, Szopienice). Zazwyczaj będzie to również mieszkanie o obniżonym standardzie. W ofercie tańszych nieruchomości do wynajęcia znajdą się zazwyczaj mieszkania dla studentów oraz mieszkania o dużej powierzchni – najczęściej w starych budynkach w Śródmieściu. Atrakcyjne apartamenty do wynajęcia, znajdziemy w takich dzielnicach Katowic jak Brynów, Ligota, os. Paderewskiego i Kokociniec.

Mieszkania w Katowicach na sprzedaż z rynku wtórnego

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak: typ zabudowy (mieszkania w bloku, kamienica), ogólny stan mieszkania (mieszkanie do remontu, mieszkanie „do wejścia”), układ mieszkania (ilość pokoi, powierzchnia, to czy kuchnia jest aneksem czy osobnym pomieszczeniem), piętro (parter to z reguły tanie mieszkanie – nieco więcej zapłacimy za mieszkanie na 1 bądź 2 piętrze) oraz kwotę czynszu. Chętnie poszukiwane w Katowicach są mieszkania bezczynszowe (które jednak obciążają właściciela wszystkimi kosztami – np. ogrzewania) i mieszkania małe – 1 i 2-pokojowe. Warto pamiętać, że kupno mieszkania to również inwestycja. Warto wybrać takie mieszkanie, które w razie potrzeby będzie łatwo sprzedać.


Interesuje mnie:
Mieszkania - sprzedaż
Domy - sprzedaż
Działki - sprzedaż
Lokale - sprzedaż
Obiekty - sprzedaż
Mieszkania - wynajem
Domy - wynajem
Działki - wynajem
Lokale - wynajem
Obiekty - wynajem